logotyp Tej Bajki
Ta-Bajka

Najbliższy miot labradorów biszkoptowych planujemy latem 2019 r.


  Nasza Hodowla   Nasze suczkiReproduktorMioty 2018Rezerwacja

 

 
  dlaczego u mnie?złota dwunastkapsi żłobekreferencjeMioty 2017
Ta Bajka

 
Hodowla
 
 
Hotel
 
 
Psi Park

 
Misz-Masz
 
 
Kontakt


 

Hodowla Psów Rasowych LABRADOR RETRIEVER Ta-Bajka

(ZKwP, FCI)

hodowca

Magdalena Jeśman

kom. 508742666

ta.bajka.hotel@gmail.com
 

Konstantyna 21 k/Łodzi
95-030

nr konta 64194010765626093900000000

 

 

 

Zadzwoń teraz
508742666

DZIENNIK MIOTU

7,8 tydzień życia szczeniaków. Szczenięta odchodzą do nowych domów

           Jesteśmy pełni podziwu dla naszych maluchów. Z wielką radością stwierdzamy że nasze pociechy są
      -rozważne i nieustraszone
      -ufne wobec ludzi i innych psiaków
      -zrównoważone i skore do zabawy.
          Wszystkie jak "jeden mąż" są wielkimi łakomczuchami. Natychmiast przybiegają na wołanie, kojarząc je ze smacznym jedzonkiem.

        6 tydzień życia szczeniaków.

Maluchy rozrabiają jak dzikie zające. Harce przerywane są słodkim snem. Bawią się już nie zadając sobie bólu. Uwielbiają nasze pieszczoty. Odważnie zapatrują się na wszelkie nowości. Obserwacja maluchów i bycie z nimi to sama rozkosz.

        5 tydzień życia naszych małych bąbli

Dagusia przestała karmić swoje dzieci. Maluchy brykają i bawią się na całego. No, ale czas nastał na poważną naukę i to jednej z najważniejszych umiejętności. Szczeniaczki uczą się kontroli gryzienia. Lekcje bywają bolesne, szczególnie gdy brat ciągnie za ucho czy ogon, ale dzięki temu szczenięta uczą się, że jeśli któreś zapiszczy to czas przestać, bo to boli. Cała nauka odbywa się pod ścisłą kontrolą mamusi, która w razie potrzeby może interweniować.

 

Czwarty tydzień życia naszych małych labradorów

Maluchy radośnie machają ogonkami i zaczynają biegać. Podgryzają się wzajemnie i badają otoczenie łapiąc to za nogawkę, to za ogon brata. Niektóre popiskują, inne odważnie szczekają i powarkują we wspólnych harcach. Nabrały już trochę wprawy w jedzeniu i nie robią przy tym tyle bałaganu, co jeszcze tydzień temu. „Za potrzebą” część z nich udaje się już na pieluchę, co wprawia nas w zachwyt. Dzieciaczki zostały odrobaczone. W naszym domu mieszka dziewięć ślicznych, cudownych powodów do radości.

 

Trzeci tydzień życia szczeniaczków

Oj działo się, działo…

Nasze maluchy już widzą i słyszą. Kiedy tylko pojawia się ktoś z nas, w legowisku zaczyna się zgiełk jak na targowisku. Bobasy zwracają uwagę na rodzeństwo, śledzą oczkami mamusię i nas oraz bacznie przysłuchują się różnym nowym dźwiękom. Zaczynają tuptać i zwiedzać najbliższe otoczenie. Cudownie jest oglądać ich pierwsze nieporadne zabawy. Maluchom wyrzynają się pierwsze ząbki.
Po 3 tygodniach szczenięta doczekały się pierwszego stałego pokarmu a właściwie rozmoczonej papki ze  specjalnej karmy dla szczeniaków. Pierwsze próby jedzenia są przezabawne. Dzieciaki robią przy tym mnóstwo bałaganu i całe się brudzą.
Dagunia już nie będzie musiała wylizywać brzuszków. Jesteśmy dumni z pierwszych samodzielnych kupek.

        

Drugi tydzień życia szczeniąt

Przypisaliśmy imiona naszym maluszkom. BAJER, BINGO, BODY,  BANDŻO, BONA, BISIA, BEKSA, BRAWA, BASTA
Szczeniaczki nadal cały swój czas poświęcają na jedzenie i spanie. Przy Daguni zawsze jest ruch i gwar jak na pchlim targu. Maluchy rozpychają się i rywalizują miedzy sobą o najlepsze miejsca przy mleczku, którym mamuśka ich sowicie obdziela. Jesteśmy przy każdym karmieniu, pilnując aby wszystkie szczenięta najadały się do syta.
Maluchy już nieporadnie chodzą, utrzymując ciężar swojego ciała na czterech łapkach. Niebawem otworzą oczy, zobaczą nas, swoje rodzeństwo i oczywiście troskliwa mamuśkę. Uszy też usłyszą nasze głosy, pełne ciepła, miłości i zachwytu.

Pierwszy tydzień życia szczeniąt po porodzie

Nowo narodzone szczenięta są ślepe i głuche natomiast zmysł węchu i dotyku mają dobrze rozwinięty , dzięki czemu potrafią odnaleźć sutek matki. Szczeniaki rodzą się z umiejętnością ssania i podążania za ciepłem ciała mamuśki karmicielki.
Nasza Dagunia doskonale wyczuwa potrzeby swoich dzieci, poświęcając im uwagę dzień i noc. Pomagamy jej jak tylko możemy, dopilnowując aby każde maleństwo najadało się do syta. Dadze zapewniamy wysokobiałkową dietę, dzięki czemu jej mleko jest pożywnie dla maluchów.

Noworodki nie mają wykształconych mechanizmów termoregulacji, dlatego temperatura pomieszczenia gdzie przebywają szczenięta w pierwszym tygodniu ich życia musi wynosić 30°C. Pokój szczeniaczków dogrzewamy specjalnymi promiennikami aby maleństwa czuły się komfortowo.