Czekamy na miot biszkoptowych labradorów

Na początku listopada 2019 r. urodzą się szczeniaczki
LANCJI Ta-Bajka  i  WARRABKOOKa of Bohemia Bras

Z badań rodziców wiemy że, szczenięta wolne będą od chorób genetycznych ; miopatia, narkolepsja, zapaść wysiłkowa, postępujący zanik siatkówki i nie zachorują na parakeratozę nosa. 

zobacz: rodowód szczeniąt    galeria LANCJI    WARRABKOOKa

Ciąża suni, codzienna troska i opieka nad szczeniaczkami oraz praca nad ich socjalizacją uczy nas anielskiej cierpliwości, potęguje bezwarunkową miłość i daje poczucie uczestniczenia w duchowym cudzie jakim jest nowe życie.

Szczenięta gotowe będą do opuszczenia hodowli na początku stycznia 2020 r.

Maluszki trafią do nowych domów zdrowe, odrobaczone, zaszczepione zgodnie z wiekiem, nauczone jedzenia suchej karmy i doskonale zsocjalizowane. Możemy pochwalić się dużym doświadczeniem w ochowywaniu szczeniąt i rosnącą pasją z jaką to robimy.

Jak zamierzamy pracować nad socjalizacją maluszków?

-Szczeniaczki odchowywane będą w domu więc spokojnie będą reagować na różne domowe hałasy i dźwięki np. wiatrak, odkurzacz, muzykę, telewizję itp.

-Będziemy uczyć samodzielnej i grupowej zabawy bez zadawania bólu i bardzo różnymi zabawkami.

-Zapewnimy kontakt z z różnymi ludźmi aby sprawiał naszym szczeniętom przyjemność, będą wielokrotnie podnoszone, trzymane, przytulane, dotykane po brzuszku, łapkach, uszkach, mordce – przyzwyczajone do zabiegów higienicznych - obcinania pazurków, otwierania pyszczka itp.

- Szczeniaczki będą wychowane tak aby szybko i bezbłędnie przybiegać na wołanie na hasło „ dzieci, dzieci!”, budząc się nawet z najgłębszego snu.

- Dzieci nauczone będą powolnego chrupania suchego jedzonka ( będą jeść w różnych miejscach w domu, ogródku, razem i pojedynczo, z różnych miseczek i pojemników i szukając rozsypane chrupeczki ).

- Maluszki poznają wszystkie pomieszczenia w domu i będą spać w różnych miejscach, na różnych posłaniach.

-Szczenięta będą biegać, bawić się w zróżnicowanym  terenie o różnych porach dnia i podczas różnej pogody np. spacer nocą, po ciemku, spacer w czasie ulewnego deszczu.

-Maluchy będą chodzić po różnych powierzchniach: kafle, dywan, panele, beton, kamienie, piasek, trawa itp.

-Zamierzamy stawiać naszym pociechom wiele wyzwań np. przechodzenie przez tunel, wychodzenie z dużego kartonowego pudła, skakanie przez niskie przeszkody.

- W wieku 7 tygodni przeprowadzimy szczeniaczkom test osobowościowy Volharda.


 Aktualności najszybciej pojawiają się na naszym facebooku